Podezřelý z kybernetických útoků proti USA, ruský byl v České republice zadržen

V České republice zadržel ruský podezřelý z kybernetických útoků proti Spojeným státům. To je uvedeno na internetových stránkách Policie ČR.

Podle oddělení hledal muž Interpol. Důstojníci policie ve spolupráci s americkou FBI ho zadrželi v hotelu v centru Prahy, neposkytli žádný odpor. Poté se člověk onemocněl, dostal první pomoc na místě, po kterém byl hospitalizován.

Jméno občana Ruska není nazýváno. Policie zároveň informovala o tom, že přijíždí do České republiky spolu s přítelkyní autem.
V prohlášení se uvádí, že jeden z městských soudů se rozhodl uvěznit ruského občana. Nyní bude rozhodnuto o jeho vydání do Spojených států.

V létě se dozvěděli o lámání serveru Národního výboru Demokratické strany, jakož io stranickém výboru pro volby do Kongresu. Demokraté předpokládali, že útok byl práce ruských hackerů a Moskva se tímto způsobem snažila ovlivňovat výsledky hlasování. 7. října americké ministerstvo pro vnitřní bezpečnost oficiálně obvinilo ruské orgány z účasti na hackingu.

Tiskový sekretář ruského prezidenta Dmitrij Peskov nazval absurdní pokusy svěřit Moskvě odpovědnosti za kybernetické útoky.